מרכז שקוף, מבוא חורון טל. 08-9739000 דוא”ל [email protected]

  • EN
> מאמרים > אולי כל המגדל של חיינו הושתת עד כה על שקר?

אולי כל המגדל של חיינו הושתת עד כה על שקר?

צבי יחזקאלי | ב׳ בסיון ה׳תשע״ט

[ad_slid
התחברות

בואו להתחבר

ולהתעדכן על ארועים בשקוף ולקבל
מידי שבוע ניוזלטר והעלון.מכירים את הרעש הזה לפני שהבניין מתמוטט? פצפוץ העץ האיטי הזה, שמוביל לבום ענק של קריסה? ואז בתוך האבק והרעש האדיר פתאום כבר אין שקט והכל מבולגן והרוס?

רק לפני כמה דקות ישבת בנחת על ערסל, שתלוי על אותו עץ, שלאט לאט נסדק ונשבר ומוטט איתו את הערסל ואותך ועוד כמה שעמדו לידך…

כולנו היינו תלויים על ערסל במקום כזה או אחר. הרשינו לעצמנו לעצום עיניים, להתנדנד, לברוח מהתמודדות ולדמיין שהכל בסדר איתנו לרוח היום וקרני השמש…

עד שהגיע השינוי התודעתי ובישר על חיים חדשים שמתקרבים.

המפגש עם התורה הוא שינוי תודעה מהותי של כל מערכות החיים, אבל השינוי הזה חייב לעבור דרך קריסת הערסל הפנימי שלך.

והדרך להתמוטטות הערסל חייבת לעבור בתוך הערפל.

כמו אז כן היום, התורה מתחילה בלגשת לתוך הערפל. בלהעיז לשאול, לתהות, לברר, לחשוב שאפשר אחרת. בזה שלא תהיה סגור ובטוח ויודע הכל ומתוקתק. שתהיה מרוסק ממחשבותיך הקודמות ונכון לקבל אפשרות חדשה ואמיתית לחיות את החיים.

שינוי תודעה יכול להתחיל, בעיקר בשל מנגנון פנימי שלוחש לך באיזה שהוא יום: ‘יש מצב למשהו אחר! זה יתכן, זה אפשרי. יש כאן משהו שמריח אמת, ואולי כל המגדל של חיינו הושתת עד כה על שקר’.

או אז נשמעים קולות הריסוק, האמת הפנימית מתחברת עם האמת של הקדוש ברוך, ומתקרבים חיים חדשים ועולם מופלא ואהבה עצומה.

כי במקום הכי עמוק שלנו אנחנו יודעים את זה. יודעים שהערסל הוא אשלייה, יודעים כמה אנחנו מתגעגעים ויודעים שמעבר לערפל מחכים לנו החיים האמיתיים…

נכון, בדרך החוצה מאותו מקום עמוק לפעמים מתבלבלים. קשה לקבל את זה ועוד יותר להודות בזה… אבל תכל’ס אנחנו יודעים: כל בניין, שאינו בנוי על ה-DNA האמיתי שלנו, סופו להתמוטט.

וה-DNA שלנו הוא התורה, שבכל פעם שמתרחקים ממנה משהו בתוכנו מתגעגע אנושות.

פס הקול של הערפל הפנימי יכול להישמע כמו ‘לא יתכן שכל העולם הזה נברא וזה מה שאני מרגיש!’ או ‘איפה האהבה, שהבטיחו לי כשנולדתי?’ ועוד… כשתנסה להעלות שאלות ערפל כאלה, משהו מבפנים כבר יביא את התשובה ויעזור לך לחזור אל הנקודה שלך, התורה שבתוכך, שחרטו וחרתו לנו בנשמה עוד לפני שנולדנו.

הרי כבר היינו שם, כעת צריך רק להיזכר…

מכירים את הרעש הזה לפני שהבניין מתמוטט? פצפוץ העץ האיטי הזה, שמוביל לבום ענק של קריסה? ואז בתוך האבק והרעש האדיר פתאום כבר אין שקט והכל מבולגן והרוס?

רק לפני כמה דקות ישבת בנחת על ערסל, שתלוי על אותו עץ, שלאט לאט נסדק ונשבר ומוטט איתו את הערסל ואותך ועוד כמה שעמדו לידך...

נכון, בדרך החוצה מאותו מקום עמוק לפעמים מתבלבלים. קשה לקבל את זה ועוד יותר להודות בזה... אבל תכל'ס אנחנו יודעים: כל בניין, שאינו בנוי על ה-DNA האמיתי שלנו, סופו להתמוטט.

תגובות | 2

האימייל לא יוצג באתר.

כואב כואב כואב וקשה… תודה

ילדה חכמה ודחויה

שנים של ניסיון בתשובה למצוא את האמת הנל ..והיא רוב הזמן נעלמת ..ועייפנו

קרן

התחברות

בואו להתחבר

ולהתעדכן על ארועים בשקוף ולקבל
מידי שבוע ניוזלטר והעלון.